ATAMIZI SEVMEYEN AKILLI ! KIZ NEYMİŞ

ATAMIZI SEVMEYENE BAKIN :)))

Nuray Canan Bezirgan, İstanbul Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu Tibbi Dökümantasyon Bölümü ikinci sınıf öğrencisiyken başörtülü sınava girmek isteyince 6 ay ceza aldı. Cezası ertelenince Kanada’ya iltica etti ve 7 yıl orada yaşadı.İlticacı çıktı!  Atatürk düşmanı türbanlı kız, Kanada’da 1.5 saatte vatandaşlığa kabul edilmiş. 7 yıl aradan sonra Türkiye’ye dönme kararı ise şöyle açıklıyor: Oğlum kardeşleri, arkadaşları ve bizimle iletişim kurarken İngilizce’yi tercih etmeye başladı. Müslüman nüfusun az olması da diğer bir etken oldu. Kanada vatandaşlarıyla bu bağlamda ortak paydamız az olduğundan Türkiye’yi özlüyordum. Hem çocuklarımın kültürel erozyona uğramalarının önüne geçmek hem de kendi kökümüz Türkiye’de olduğu için dönme kararı aldım."

Hem İngiliz mandasında olsam daha özgür olurdum diyor hem de oğlum kültür erozyonuna uğruyor diye Kanada’dan Atatürk’ün kurduğu ülkemize geri dönüyor. Yani şimdi kurtuluş savaşını kaybetseydik sen İngiliz mandasında Türkçe mi konuşacaktın? Ayrıca müslümanlığı insanlar bu şekilde yaşayabilecekler miydi yani dini bir erozyon olmayacak mıydı o İngiliz ülkesinde? Ya yoksa çift kimliğin olduğu için Türkiye’de kafa bulandırmayamı geldin. değerli arkadaşlar TÜRKİYE’Yİ SEVENLER VATANIM DİYENLER bunlar hep planlı programlı şeyler. bakın bir örneği de aşağıda

 

Sivas El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nce düzenlenen belge verme töreninde kız kursiyerlerin tek tip türbanlı kıyafet giymesi Sivas Valisi Veysel Dalmaz’ı rahatsız etti. Törene katılan Dalmaz’ın, neden böyle oldu diye sorduğu Eğitim Merkezi Müdürü Ahmet Arslan, "Tek tip kıyafet bizim de dikkatimiz çekti, böyle olsun istemezdik ama oldu. Ama burada böyle bir gelenek var. Kursiyerler her yıl diploma töreninde tek tip giyiyor. Altında başka birşey aramaya gerek yok" dedi.

Şimdi soruyorum Atatürk Cumhuriyeti’nin Valisi Veysel Dalmaz ve Eğitim Müdürü Ahmet Aslan’a bu öğrenciler bu kıyafetleri kendilerimi seçti yoksa özelliklemi seçildi bu kıyafetler……. ya yoksa dediğiniz gibi sadece TESADÜF mü …..

SAKIN UNUTMAYIN BÜYÜK ÖNDER BUNLARI YILLAR ÖNCE KİMLER İÇİN SÖYLEDİ

"Bizim dinimiz, milletimize hakir, miskin ve zelil olmayı tavsiye etmez. Tam tersine Allah da, Peygamber de insanların ve milletlerin izzet ve şerefini korumalarını emrediyor."

"Bütün zorba hükümdarlar hep dini alet edindiler; Hakiki ulema, dini bütün alimler hiçbir vakit bu zorba hükümdarlara boyun eğmediler. Fakat gerçekte alim olmamakla beraber, sırf o kılıkta bulundukları için alim sanılan, çıkarına düşkün haris ve imansız bir takım hocalar da vardır. Hükümdarlar işte bunları ele aldılar ve işte bunlar dine uygundur diye fetva verdiler. Gerektikçe yanlış hadisler uydurmaktan çekinmediler. Gerçek ve imanlı ulema her vakit her devirde bunların kinine hedef oldu."

"İntisap etmekle bahtiyar olduğumuz İslam dinini, asırlardan beri alışılmış olduğu üzere bir siyaset vasıtası mevkiinden kurtarmak ve yükseltmek elzem olduğu hakikatini müşahade ediyoruz. Mukaddes ve lahuti olan inançlarımızı ve vicdanlarımızı çapraşık ve değişken olan ve her türlü menfaat ve ihtirasların tecellisine sahne olan siyasetten ve siyasetle ilgili bütün hususlardan bir an evvel ve kesin olarak kurtarmak, milletin, dünya ve ahiret saadetinin emrettiği bir zarurettir."

"Bizi yanlış yola sevkeden habisler, biliniz ki, çok kere din perdesine bürünmüşlerdir. Saf ve nezih halkımızı hep şeriat sözleriyle aldatagelmişlerdir. Tarihimizi okuyunuz, dinleyiniz, görürsünüz ki, hep din kisvesi altındaki küfür ve alçaklıktan gelmiştir. Onlar her hayırlı hareketi dinle karşılarlar, halbuki hamdolsun hepimiz dindarız, artık bizim dinin icaplarını, dinin yasaklarını öğrenmek için şundan bundan derse ve akil hocalığına ihtiyacımız yoktur. Milletimizin içinde hakiki, ciddi alimler vardır. Milletimiz bu gibi alimleriyle iftihar eder. Bu gibi alimlere gidin, bu efendi bize böyle diyor, siz ne diyorsunuz deyin. Fakat umumiyetle buna da ihtiyaç yoktur. Bilhassa bizim dinimiz için herkesin elinde bir ölçü vardır. Bu ölçü ile hangi şeyin dine uygun olup olmadığını kolayca takdir edebilirsiniz. Eğer bizim dinimiz akla mantığa uygun bir din olmasaydı mükemmel olamazdı, dinlerin sonuncusu olmazdı.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Mordağlar@2008

Advertisements
This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

One Response to ATAMIZI SEVMEYEN AKILLI ! KIZ NEYMİŞ

  1. mustafa says:

    sana slm verirdim ama sen selamı almayacak kadar din düsmanısın galiba bastan sana gelelim mor dagları benim ülkemde benim halkıma söz edemez bu bir sen basörtünü kadının canak kalede samsunda orduda sırtında 80 100kiloluk toplarla savaastılar ve o topları kalırırken bas örtüm acılmasın diye baslarına iplik bagladılar canlarını bu ülke olsun diye vedakar analarımız bacılarımıs kazandı simdiki bası götü acık sex sevdalı kadınlar deyil sonra sen atamızın nasıl anılır isimce saygısızlık yapmayım diye düsünüp konusman lasım atamızı sevgiyle anıyoruz ulu önder MUSTAFA KEMAL (ATATÜRK) biz bu ülkede senin gibi düsülenlerin doru yolu bulması icin müsadele veriyoruz sen bugünkü iktidarı beyenmiyosan bu senin demektirki sen bu ülkenin büyümesi icin deyil amerikanın oyuncagı olmasını iştiyorsun ben senin yazdıgını umursadıgımdan deyil bu yazıyı okuyanların yanısı bildigini bilsinler diye yazdım benim ülkemde isteyen sacılı acar isteyen kapatır bunlar senin gibi insanlar karısmayack arkadas karısmayacaksınız sen okı sen ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL LİN son mektubulu bilmetecek kadar geri zekali bir adamsın ulu önder(MUSTAFAKEMAL) İN SON METTUBU SÖYLE BİTER PEYGABERİMİZ SALLALAHAVUALEHİME SALLİM MUHAMMED MUSTAFA NIN gözterdigi yoldan (ALLAH) IN DORULUGUNDAN AYRILMAYIN dedi ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s