MİLLİ TAKIMIMIZA BAŞARILAR, TEBRİKLER

 

BUNU YAPANA NE TÜRK DENİR, NE DE VATANSEVER BUNLAR HAKİKİ TÜRK VE TÜRKİYE DÜŞMANLARIDIR

İstanbul Küçükçekmece’de geçen Pazar günü Türkiye’nin Çek Cumhuriyeti’nin yenerek Avrupa Futbol Şampiyonası’nda çeyrek finale yükseldiği maç sonrası havai fişek gösterisini izleyen 10 yaşındaki İzel Edebali, başına isabet eden mermi çekirdeği ile yaralandı. Tevdavisi süren ve beyin zarı zedelenen İzel, tanınmayacak hale geldi.

Anne ve babası ayrı olduğu için Sefaköy’de dedesinin gecekondusunda yaşayan İlköğretim okulu öğrencisi İzel Edebali, Türk Milli Takımı’nın tur atlamasıyla başlayan sevinç gösterilerini izlemek için sokağa çıkmak istedi. Babaannesinin izin vermemesi üzerine, havai fişek gösterisini evlerinin bahçesinden izleyen küçük İzel, bir süre sonra başına isabet eden bir cisimle yere yığıldı. Başı kanayan İzel, önce özel bir hastaneye, ardından da İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi’ne sevk edildi.

 
Evet arkadaşlar ne yazıkki her sevinebileceğimiz bir olay sonucunda birkaç kendini bilmez edepsizin yüzünden ikinci gün hepimizin beynine bir kurşun sıkılıyor. ne sevinmesini biliyoruz, ne de üzülmesini. her kazandığımız bir sportif olay sonucunda kendini erkek sanan beyinsiz takımı ne yazıkki birçok evde birçok ailede yas durumu yaratıyorlar. Bu toplum içindeki psikolojik hastalar ne yazıkki her sevince bir gölge düşürmesini becerebiliyorlar.
 
Peki kim suçlu derseniz, toplummu, bireylermi ya yoksa bizim emniyet sistemimizmi. Türkiye’de 7 milyon silah var. Bunun iki milyonu ruhsatlı. 5 milyonu ruhsatsız. hatta  ATO Başkanı Sinan AYGÜN "TUTUNAMAYANLAR DOSYASI" adı altında yayınladığı raporda  7 milyon kişide silah bulunduğunu ve Buna göre Türkiye’de her 4 evden 1’inde silah olduğunu, her 10 kişiden 1’inin belinde veya evinde bir tabanca veya tüfek olduğunu söylüyor. Türkiye havaya ateş etmek için bahane arayıp duruyor. Kimi zaman kazanılan milli maçın arkasından duyulan coşkuyla namludan çıkan bir kurşun, kimi zaman düğünde alınan bir kaç kadeh alkolün etkisiyle sıkılan bir silah, trafikte bir tartışma, park yerinde bir kavga, sataşmalar, atışmaların ortasında duyulan bir silah sesi, Türkiye’de pisi pisine denilen ölüm nedenlerinden sadece birkaçı. . Bakınız, bu ülkenin  Meclis’inde ise 3 binin üstünde silah olduğu söyleniyor, evet yanlış duymadınız bunları söyleyen ben değilik kim biliyormusunuz Aksiyon dergisinin röpörtaj yaptığı sözünü ettiğimiz meclite Milletvekilliği yapmış Turan Tüysüz, siz 550 milletvekiline bu 3 bin silahı bölün bakalım bir milletvekilinin sahip olduğu silah sayısı kaç. Peki Türkiyede dokunulmazlık zırhı arkasında olan bu sayın milletvekillerimize birisi çıkıp soruyormu kaç silahnız var ve bunlarla ne iş yapıyorsunuz. Hayır yok tabiki, peki vatandaşın elinde bulunan bu 7 milyon silahın takibi yapılıyormu tabiki hayır, bugüne kadar duymadık, herkes gönül rahatlığıyla düğünde, bayramda, seyranda, maç sonunda gayet rahat kullanabiliyor.
 
Evet değerli dostlar, bugün bir maç daha kazandık, umarım bu güzel olay  Kendini silahlarıyla erkekleştiren bu zararlı virüsler tarafından gölgelenmez.
 
Bu vesileyle 10 yaşındaki bu kızımıza ve ailesine sabır diler, bir an önce sağlığına kavuşmasını tememmi ederim.
 
VE LÜTFEN KENDİ BAŞIMIZA GELMESİNİ BEKLEMEYELİM BİRAZ DUYARLI OLALIM ÇEVREMİZDE BULUNAN BU ZARARLI MAHLUKLARI İHBAR EDELİM HİÇ DEĞİLSE KENDİ YAŞAM HAKLARIMIZ İÇİN BUNLARI YAPALIM.
 
SİLAHSIZ, SAVAŞSIZ BİR TÜRKİYE VE BİR DÜNYA UMUDUYLA

SAYGILARIMLA

 

 

 • Mordağlar@2008

 • Advertisements
  This entry was posted in Uncategorized. Bookmark the permalink.

  Leave a Reply

  Fill in your details below or click an icon to log in:

  WordPress.com Logo

  You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

  Google+ photo

  You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

  Twitter picture

  You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

  Facebook photo

  You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

  Connecting to %s